Dorota Pabel

Widowisko multimedialne oparte na fragmentach Małego Księcia Antoine’a de Saint-Exupéry’ego jest autorską wizją spektaklu teatralnego. Projekt przedstawia figury animowane, wizualizacje dynamicznie zmieniającej się scenografii oraz kostiumy animatorów. Fascynuje mnie światło, muzyka i ruch, inspirują mnie materiały i faktury. Wynikiem poszukiwań i eksperymentów stała się seria przeskalowanych obiektów, znajdujących się na granicy pojęć lalki, kostiumu i scenografii.

Dorota Pabel

Ur. 1990; studia w Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie na Wydziale Sztuki Mediów i Scenografii, kierunek sztuka mediów (2009–2010) i kierunek scenografia (2010–2013), oraz na Wydziale Scenografii (studia magisterskie) od 2013. Studentka Kunsthochschule Berlin Weißensee w 2012 roku. Zajmuje się scenografią filmową, teatralną oraz tworzeniem figur animowanych.