Nina Woroniecka

Współczesne społeczeństwo, to społeczeństwo mobilne. Młodzi ludzie żyją dynamicznie. Ze względu na liczne możliwości rozwoju i ciekawość świata nieustannie zmieniają miejsce zamieszkania, wynajmując liczne pokoje i nie zagrzewając nigdzie miejsca. Częste przeprowadzki i małe metraże podnajmowanych przestrzeni zmuszają ich do posiadania niewielkiej ilości rzeczy.
Nomada to zaprojektowany dla współczesnych nomadów modułowy zestaw składający się z podstawowych mebli, lekkich i prostych w montażu, składających się w mobilną całość. Rozwiązuje problem gabarytów, wagi i składania, z jakimi zawsze wiążą się przeprowadzki. Ten meblowy niezbędnik zawiera materac, stół, dwa stołki, lampkę, regał oraz pudełka na rzeczy osobiste. Wszystkie elementy mieszczą się do skrzyni, która wraz z półkami tworzy potem regał. Wieko skrzyni to jednocześnie blat stołu.

Nina Woroniecka

Ur. 1990; studiowała na Wydziale Wzornictwa ASP w Warszawie oraz brand design w L’École de design Nantes Atlantique we Francji (jeden semestr). Za projekt Nomada uzyskała nagrodę specjalną w konkursie make me! 2013 oraz I nagrodę w konkursie Exklusiv Prize 2013 w kategorii design. W konkursie na projekt rzeźby na rondo im. A. Żabczyńskiego w Warszawie zdobyła I miejsce, w Art of Packaging 2013 – nominację. Jej prace wystawiane były na Łódź Design Festiwal 2013 oraz na wystawie Meed 2013: meeting of European and Central European designers w Budapeszcie. Współpracowała z DDB Warszawa i Kompott Studio. W roku 2012 członkini grupy projektowej PG13.