Paulina Antoniewicz

Ten autoportret jest dla mnie próbą odnalezienia i odbudowania siebie w kontekście trudnych relacji z matką.

Paulina Antoniewicz

Ur. 1986; studiowała na Wydziale Rzeźby Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie w latach 2006–2013. Stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego 2010/2011. Dziedziny działalności artystycznej: rzeźba, rysunek, fotografia, animacja. Autorka projektu statuetki Człowiek Roku Radia Tok FM, 2011. Asystentka Pawła Althamera m.in. przy projektach <em>Mezalia, Almech i Marzyciel</em>; prowadziła Kongres Rysowników w Eisenhüttenstadt, Warszawie i Kijowie. Animator w filmie <em>Mezalia</em> (reż. J. Taszakowski). Wystawy indywidualne: <em>Instalacja rzeźbiarska</em>, Galeria Communio Graphis, Góra Kalwaria 2005; Z dupy wystawa, Galeria FSW In Situ, Warszawa 2012. III nagroda w konkursie <em>Przytul mnie</em> zorganizowanym przez firmę SOLBET i Wydział Rzeźby ASP w Warszawie.