Paulina Marjan

Lampy „Animi” powstały z myślą o dzieciach, a głównym celem mojego projektu było stworzenie alternatywy dla dostępnych na rynku kolorowych, wykonanych z plastiku lub metalu rozwiązań oświetleniowych dla tej grupy wiekowej. Zainspirowała mnie składana zabawka wykonana z metalowych drucików, której konstrukcja umożliwia zmianę kształtu. Przełożenie cech tej zabawki na biały filc w połączeniu z moim zamiłowaniem do szeroko pojętej geometrii sprawiło, że projektowane przeze mnie lampy stały się produktem uniwersalnym, odpowiednim dla różnych użytkowników, niezależnie od grupy wiekowej czy płci.

Paulina Marjan

Ur. 1989; studiowała na Wydziale Architektury Wnętrz Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie w latach 2008–2013. Stypendium Rektora ASP w Warszawie dla najlepszych studentów, 2011–2013. Zajmuje się projektowaniem mebli, wnętrz i wystaw oraz grafiką użytkową.