Andrzej Santorski

autor biogram dyplom

Warsaw Alive to krótka seria filmów dokumentalnych, które łączy wspólny bohater – Warszawa. Poszukiwałem postaci o wyjątkowym charakterze, tworzących swoją pracą i pasją klimat tego miasta. Dotarłem do ludzi i kontekstów, o których nie mówi się na co dzień, a dzięki którym Warszawa, mimo wielu wad jakie się jej przypisuje, jest miejscem wyjątkowym.
Na projekt składa się pierwszy sezon serii, zespojonej typową dla serialu konstrukcją uwzględniającą czołówkę, lektora i zapowiedź następnego odcinka. Każdy z krótkich filmów posiada swój znak graficzny, występujący zarówno w animacji, jak i w postaci ręcznie żłobionych matryc nabijanych na plakaty stanowiące drugą część dyplomu.
Projekt Warsaw Alive zrealizowałem wraz z moim przyjacielem, reżyserem Kubą Gryżewskim i producentem muzycznym Kamilem Kraszewskim (Ment XXL).

Andrzej Santorski

Ur. 1989; studiował na Wydziale Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie w latach 2009–2013. Zajmuje się projektowaniem graficznym i komunikacją wizualną, głównie dla branży biznesowej i wydawniczej, a także tworzeniem krótkich form filmowych, dokumentów, teledysków i reklam, oraz rysunkiem wielkoformatowym i malarstwem.